Jack has logged 37 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry