• Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Blue Story

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beats

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • mid90s

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Jackie

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Sausage Party

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½