jackdonnelly has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry