jack has logged 37 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
26
Neruda

Neruda

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Graduation

Graduation

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Edit this entry