RSS feed for Arné
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Open Wounds – A Journey through German Genre Films

Open Wounds – A Journey through German Genre Films

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
½
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Men...

Men...

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Virgin Mountain

Virgin Mountain

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lotte

Lotte

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Timecop

Timecop

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Loving You

Loving You

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Die Supernasen

Die Supernasen

1983
×
★★½
Edit this entry  
02
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
REM

REM

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Edit this entry  
16
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ku’damm 59

Ku’damm 59

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ku’damm 56

Ku’damm 56

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bloody Friday

Bloody Friday

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Self-Criticism of a Bourgeois Dog

Self-Criticism of a Bourgeois Dog

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Edit this entry  
02
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Rey

Rey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★½
Read the review Edit this entry