Sort by

John has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Trick

Trick

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry