Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Prevenge

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Pride

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Magic Mike

    ★★½

  • Haywire

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★