Sort by

noel has logged 26 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry