• Wonder Woman 1984

    ½

  • Songbird

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Someone Great

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Crazy Rich Asians

  • Death of a Nation

    ½

  • 14 Cameras

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • La La Land

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ½

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Review

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Selma

    ★½

  • Interstellar

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Wet Bum

    ★½

  • The Theory of Everything

    ★½

  • The Imitation Game

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

  • Godzilla

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • God's Not Dead

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Frank

    ★★½