Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ASSEMBLED: The Making of Eternals

ASSEMBLED: The Making of Eternals

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emma

Emma

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tom Felton Meets the Superfans

Tom Felton Meets the Superfans

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry