Sort by

jackielarosa has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meeting Mommy

Meeting Mommy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ordinary People

Ordinary People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Read prior review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry