• Halloween Kills

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

  • Clouds

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Work It

  • Hamilton

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Unbelievable

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Space Between The Lines

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Christmas Contract

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House