Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★½
Edit this entry  
01
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Clouds

Clouds

2020
×
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
17
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Rose

The Rose

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Edit this entry