Sort by
  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Killing

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★