Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
A History of Horror

A History of Horror

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Killing

Killing

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★½
Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry