Sort by

jack has logged 14 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry