• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Sinister

    ★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Certified Copy

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Caché

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Fireworks

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Bad Lieutenant

    ★★★★

  • Barton Fink

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★½

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • Blood Simple

    ★★★★★

  • Thief

    ★★★★½

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★★★

  • The Apartment

    ★★★★★