RSS feed for jackmeyer
  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • 1917

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Sweet Country

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • LA 92

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • Mystery Road

    ★★★★

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Superbad

    ½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Pervert's Guide to Cinema

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Closer

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Mean Girls

    ½

  • Elf

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • Ice Age

    ★★★★★

  • Larry David: Curb Your Enthusiasm

    ★★★★★