RSS feed for jackmeyer

jackmeyer has logged 12 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry