• Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Soul

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • No Stone Unturned

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★½

  • Suicide Squad

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Alan Partridge's Scissored Isle

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

    ½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★½