• Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • 2025: The World Enslaved By A Virus

    ½

  • Finding Jesus

    ½

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

  • The Christmas Bow

    ★★

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★

  • Trump vs the Illuminati

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

  • Somebody's Dream

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½