jackransom97 has logged 560 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wave

The Wave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Tales of the Code – Wedlocked

Pirates of the Caribbean: Tales of the Code – Wedlocked

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry