jackransom97 has logged 49 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Beyond: The Movie

Batman Beyond: The Movie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Butcher

Butcher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
42

42

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Timecop

Timecop

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
9

9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry