RSS feed for Jack

Jack has logged 22 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The King

The King

2019
×
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
10
Peterloo

Peterloo

2018
×
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry