Jack has logged 416 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cut

Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flubber

Flubber

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Chocolate

A Nightmare on Chocolate

2019
×
Edit this entry  
12
Z-GOAT: First Bleat

Z-GOAT: First Bleat

2019
×
Edit this entry  
10
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hollow

The Hollow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry