Jack has logged 209 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry