Jack has logged 18 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry