• Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Sed Libera Nos A Malo

    ★★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Curse of the Chippendales

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Thing

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Dashcam

    ★★★★½

  • INU-OH

    ★½

  • Rhino

    ★★★★

  • Another World

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★

  • Anatomy of Time

  • America Latina

    ★★★★

  • Anachronic Chronicles: Voyages Inside/Out Asia

    ★★½

  • The Accusation

    ★★★½

  • The King of Laughter

    ★½

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Pilgrims

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★½

  • Our Father, the Devil

    ★★

  • Reflection

    ★★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • The Box

    ★★★½

  • The Falls

  • The Great Movement

  • Happening

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

    ★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Il buco

    ★★½

  • Peacock’s Paradise

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • True Things

    ★½

  • Amira

    ★★★½

  • Our Happiest Days

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • 107 Mothers

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Boob Fairy

    ★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★★

  • Roman Nights

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★

  • Trenches

    ★★½

  • Republic of Silence

  • Promises

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★