Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Edit this entry  
31
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry