RSS feed for jacksoncj07
  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Dunkirk

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Passengers

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Moana

  • The Edge of Seventeen

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • Arrival

  • Star Trek Beyond

  • Colossal

    ★★½

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • Bridge of Spies

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Trainwreck

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • American Sniper

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Fury

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★