Jackson has logged 493 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
What Men Want

What Men Want

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry