Jackson has logged 27 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Dreamer

American Dreamer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry