Sort by

Jackson has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry