Sort by

Skye has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
16
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Edit this entry