• The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

  • Kimi

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★