• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★