Sort by

Jack has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry