Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
02
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry