Sort by
  • Nope

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The House

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Brain Death

  • Loki

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Bad Trip

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Tiger

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Here's One To Swim To

  • Hamilton

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Endless Bummer

  • Mister America

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Furie

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Whispers

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★½

  • Crawl

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½