Sort by
  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Blonde

  • TÁR

    ★★★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • TINA

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Greyhound

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Amulet

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

  • Us

    ★★★★

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Her Smell

    ★★

  • Widows

    ★★★★½