Sort by

Jack has logged 27 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Black

The New Black

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry