Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nestor

Nestor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
What Words Can Do

What Words Can Do

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Allegation

The Allegation

2021
×
Edit this entry  
26
Disco Boy

Disco Boy

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Totem

Totem

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Cidade Rabat

Cidade Rabat

2023
×
★★
Edit this entry  
25
20,000 Species of Bees

20,000 Species of Bees

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Intrusion

The Intrusion

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Living Bad

Living Bad

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Horse Opera

Horse Opera

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Living

Bad Living

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Living

Bad Living

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tobacco Barns

Tobacco Barns

2023
×
Edit this entry  
01
Ela é uma Música

Ela é uma Música

2019
×
Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Edit this entry  
15
Ramiro

Ramiro

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Robert Doisneau: Through the Lens

Robert Doisneau: Through the Lens

2016
×
Edit this entry  
25
1883

1883

2021
×
Edit this entry  
25
The Tyrant Father

The Tyrant Father

2022
×
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
15
Wolf and Dog

Wolf and Dog

2022
×
Edit this entry  
23
Versus: The Life and Films of Ken Loach

Versus: The Life and Films of Ken Loach

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saturn Bowling

Saturn Bowling

2022
×
Edit this entry  
16
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
Edit this entry  
14
Waves

Waves

2022
×
Edit this entry  
13
A Couple

A Couple

2022
×
Edit this entry  
13
Garotas do ABC

Garotas do ABC

2003
×
Edit this entry  
13
Catembe

Catembe

1965
×
Edit this entry  
12
Where Is This Street? or With No Before or After

Where Is This Street? or With No Before or After

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Bettina

Bettina

2022
×
Edit this entry  
09
A Soft Hiss of This World

A Soft Hiss of This World

2022
×
Edit this entry  
09
Morning of Saint Anthony's Day

Morning of Saint Anthony's Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fiesta Forever

Fiesta Forever

2016
×
Edit this entry  
09
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rostov-Luanda

Rostov-Luanda

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Secret Friend

Secret Friend

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
North Terminal

North Terminal

2021
×
Edit this entry  
04
Moonfleet

Moonfleet

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Under the Influence

Under the Influence

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Além do Sol Posto

Além do Sol Posto

2022
×
Edit this entry  
09
Homecoming – Marina Abramović and Her Children

Homecoming – Marina Abramović and Her Children

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Homecoming – Marina Abramović and Her Children

Homecoming – Marina Abramović and Her Children

2020
×
Edit this entry  
07
Where Is This Street? or With No Before or After

Where Is This Street? or With No Before or After

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Tommy Guns

Tommy Guns

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Field of Blood

Field of Blood

2022
×
Edit this entry  
16
Raticide

Raticide

×
Edit this entry  
16
2nd Person

2nd Person

2022
×
Edit this entry  
16
See You Later Space Island

See You Later Space Island

×
Edit this entry