• The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Hold Still

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★

  • Hot Rod

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Black Cauldron

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★

  • The Exterminating Angel

    ★★★★★

  • Tokyo Story

    ★★½