Sort by

Jacob has logged 13 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold in July

Cold in July

2014
×
★½
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry