• Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Banker

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Like a Boss

    ½

  • My Spy

    ½

  • Underwater

    ★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★½

  • The Grudge

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★