Sort by

JacobGallagher has logged 110 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10

10

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★
Edit this entry  
01
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The International

The International

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Worst Nightmare

My Worst Nightmare

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry