Sort by

JacobGallagher has logged 32 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Homicide

Homicide

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Still of the Night

Still of the Night

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Opposite of Sex

The Opposite of Sex

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Edit this entry