Jacob has logged 42 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All Square

All Square

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
November

November

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wildling

Wildling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cannibal World

Cannibal World

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Terror

Cannibal Terror

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nostalgia

Nostalgia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Travolto: The Face with Two Left Feet

John Travolto: The Face with Two Left Feet

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Threads

Threads

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ransom

Ransom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnighters

Midnighters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry