Sort by

Jacob has logged 398 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funland

Funland

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stick

Stick

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Crimes

Street Crimes

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Milius

Milius

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Switchback

Switchback

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho Cop

Psycho Cop

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Fall

Silent Fall

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Temp

The Temp

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rosary Murders

The Rosary Murders

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Rage

Rage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abby

Abby

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three on a Meathook

Three on a Meathook

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Asylum of Satan

Asylum of Satan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Food of the Gods

The Food of the Gods

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry