Jacob has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodlust!

Bloodlust!

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Quiet Room

The Quiet Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Child

The Child

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Club Life

Club Life

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slayground

Slayground

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mister Frost

Mister Frost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Crazy

Kill Crazy

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Night in Heaven

A Night in Heaven

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slaughter of the Innocents

Slaughter of the Innocents

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Conflict of Interest

Conflict of Interest

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terror on Alcatraz

Terror on Alcatraz

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry